Przewodnik

"Jeziora Ciecz i Łagowskie są lazurowe, nieziemsko piękne, czyste i trzy kroki od nas. W takie jeziora można, a nawet trzeba wskoczyć! Do plaż mamy kilka minut pieszo. Można opalać się z książką, smażyć na raczka, skakać na bombę z pomostu. Powiemy Wam, co my lubimy robić w okolicy Łagowa..."
- Karina -
59071f48d733b09e63a69cc25dfa3ac4-5f4d5477967e4
af468c37173f634716fc12fbabd4f49c-5f4d6b1be7018

Nuda? Nie w Łagowie...

Uwielbiamy i polecamy wypożyczyć rower wodny lub kajak (można je wypożyczyć w kilku miejscach) i stworzyć „przenośną” bazę plażową na wodzie. Linia brzegowa jeziora Trześniowskiego to ponad 12 km pływania, a Jeziora Łagowskiego ok. 7 km – jeziora połączone są kanałem, więc można relaksować się, nurkować i opalać na wodzie od rana do zachodu słońca.

Polecamy spływy kajakowe rzeką Paklicą, które organizuje firma Martinez.

W miasteczku działa Park Linowy Łagów Lubuski (jest super!) – zarówno dzieciaki, jak i dorośli będą mieli ubaw. 

Na siodło wskoczycie w Ranczo Kimana w Łagówku.

Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają piękne trasy rowerowe biegnące brzegiem jeziora. Rowery wypożyczycie tuż obok naszego domu w wypożyczalni U Sikorków.

Wielbicielom pieszych wędrówek i przyrody polecamy zaszyć się w Parkach Krajobrazowych: Łagowskim, w otulinie którego stoi nasz dom, Gryżyńskim (25 km od nas), Pszczewskim (45 km od nas). 

Z trochę odleglejszych polecamy niesamowity Park Narodowy Ujście Warty (ok. 70 km od nas). Będąc tam możecie przy okazji obejrzeć zaskakującą średniowieczną kaplicę zakonu Templariuszy w Chwarszczanach (obecnie kościół katolicki).

Wyjątkową atrakcją Łagowa jest zamek – pozostałość po komandorii Joannitów – z wieżą widokową, na którą warto się wspiąć, by obejrzeć panoramę okolicy.

Międzyrzecki Rejon Umocniony (Ostwall) w Pniewie, czyli system bunkrów i umocnień stworzonych w latach 30-tych przez Niemcy dla ochrony wschodniej granicy (26 km od naszego domu).

Lokalne wina to na ziemi lubuskiej oczywistość. Tradycja winnic w tym regionie sięga czasów średniowiecza. Odwiedźcie Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, gdzie możecie zapoznać się z historią winiarstwa na terenie województwa lubuskiego.

W najbliższej okolicy są też Winnica Pod Lubuskim Słońcem czy Winnica Folwark Pszczew, gdzie możecie załapać się na degustacje i spacery po uprawach winorośli.

Gratką dla kinomanów może być najstarszy polski festiwal filmowy – Lubuskie Lato Filmowe

A co mogę zjeść?

W Casa Blance jest aneks kuchenny z jadalnią. Jasną, słoneczną, wychodzącą na patio. Możecie zatem jeść w domu, a jakby na zewnątrz. Taka to letnia rezydencja przywodząca na myśl wakacje w krajach bez nawałnic i nagłych spadków temperatury. Kuchnia wyposażona jest w lodówkę, zmywarkę, czajnik, toster, kawiarkę, dwie pojedyncze płyty indukcyjne, garnki, naczynia, sztućce, kieliszki. Wyczarowanie pieczonej gęsi jest niemożliwe, ale proste śniadania, obiady i kolacje na pewno uda się przygotować.  

To oczywiste, że w wakacje nie trzeba przejmować się tym co na obiad, tylko gdzie na obiad. Aby ułatwić Wam wybór polecamy naszych ulubieńców:

Ogród Smaków – piękny ogródek nad samym jeziorem, więc widoki do obiadu wręcz wymarzone,

Cafe Stolarnia na kawę i desery, które są warte każdej kalorii,

Leśny Klub Kolacyjny w miejscowości (a właściwie w lesie) Zamęt.

Z restauracji nieco dalej polecamy:

Leniwka (Leniwka 1, Stary Młyn) –  30 km
Gościniec na Półwyspie (Wysoka 45) – 22 km

W temacie zakupów spożywczych najbliżej z domu macie do działającego sezonowo sklepu Odido (700 m), a dalej w kolejności (i już całorocznie): Spar, Biedronka, Dino. 

food

Daj się zaskoczyć...

Zarezerwuj swój pobyt Casa Blanca i odkrywaj magiczne zakątki Łagowa już teraz! Twoja przygoda czeka!

Copyright © 2025 Casa Blanca Łagów. Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności | Polityka Cookies | Created by: The Digital Farmers